Ścierniwo PREMIUM GARNET – pełna dostępność już na polskim rynku!

Garnet jest jednym z najpopularniejszych materiałów ściernych. Wszystko dzięki jego właściwościom – charakteryzuje się twardością, wytrzymałością i łatwością w użyciu, dzięki czemu znajduje wiele zastosowań. W naszej ofercie znajduje się garnet o różnej ziarnistości, który wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością. Przed zakupem warto jednak zastanowić się, jaka ziarnistość garnetu będzie odpowiednia do wykonywanych prac. Każdy z nich ma bowiem inne zastosowanie i właściwości.

Nasi eksperci z wieloletnim doświadczeniem pomogą Ci z indywidualnym doborem ścierniwa, biorąc pod uwagę specyfikę zastosowania. Zadzwoń i uzyskaj profesjonalne doradztwo!

POSTAW NA PREMIUM GARNET

Dobierz ścierniwo dostosowane do Twoich potrzeb. W naszej ofercie znajdziesz bogaty pakiet rodzajów garnetu do cięcia strumieniem wody bądź piaskowania, a także dysze, serwis oraz części do maszyn Waterjet. Każdy z unikalnych typów ścierniwa różni się pod względem przeznaczenia, szeroko rozumianej funkcjonalności, a także pod kątem wizualnym. Wszystkie z dostępnych ścierniw wyróżniają się odmiennymi parametrami wielkości, w efekcie należy brać pod uwagę podstawy zastosowania garnetu.

RODZAJE GARNETU

STANDARD

Zawsze dostępny

Niezależnie od sytuacji transportowej, pogody, zmian na rynku ścierniwa, piasek Standard jest zawsze dostępny.

Najlepsza cena

W kategorii jakość/cena ścierniwo Standard nie ma konkurencji na rynku garnetu do cięcia wodą.

UNIWERSALNY KLASYK

Uniwersalny piasek skalny, który idealnie nadaje się do cięcia elementów do 50 mm grubości. Jest to najczęściej sprzedający się garnet na polskim rynku, wybierany przez naszych klientów. Doskonała proporcja między jakością, a ceną klasyfikuje standard jako bazowy i najczęściej kupowany rodzaj ścierniwa.

ALUWIALNY

Najwyższa jakość

Garnet aluwialny spełnia najwyższe standardy jakości.

Wykończone krawędzie

Ścierniwo aluwialne charakteryzuje się obłym kształtem ziaren. Zapewnia to najwyższą gładkość krawędzi ciętego materiału i nie wymaga on dalszej obróbki.

POSTAW NA JAKOŚĆ

Najwyższej jakości garnet napływowy o intensywnie różowej barwie. Biorąc pod uwagę sposób wydobycia tego typu ścierniwa, charakteryzuje się wyjątkową czystością. Przede wszystkim wyróżnia go eliminacja pyłowatości. Finalnie pozostawia świetną jakość powierzchni krawędzi ciętej, a co więcej powoduje wolniejsze zużywanie się elementów eksploatacyjnych maszyny.

SKALNY

Wysoka wydajność

Garnet premium Skalny zapewnia wysoką wydajność cięcia nawet najgrubszych materiałów.

Szybkie cięcie

Dzięki wyjątkowo ostrym ziarnom piasek Skalny gwarantuje wysoką prędkość cięcia.

OSTRE CIĘCIE

Ostry piasek skalny przeznaczony do cięcia grubszych i bardziej wymagających materiałów do 250 mm grubości tj. marmur, tytan czy spieki kwarcowe. Ten typ nada się nawet do najbardziej wymagających realizacji. Jak sama nazwa wskazuje w połączeniu z odpowiednio zaprogramowanymi parametrami, można osiągnąć wyjątkowo ostre cięcie!

Czym jest garnet ścierniwo?

Garnet jest naturalnym ścierniwem o kolorze od różowego, przez ciemnoczerwony do brązowego, zazwyczaj o ziarnach w kształcie izometrycznym. Jest stosowany do szlifowania, cięcia, polerowania i czyszczenia różnych materiałów, w tym metali, drewna, szkła, ceramiki i kamienia. Istnieją różne rodzaje tego ścierniwa, a każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowania. W naszej ofercie do dyspozycji klientów oddajemy trzy rodzaje garnetu:

 • standard skalny, 
 • aluwialny, 
 • skalny premium.

Ścierniwo to jest niezbędne do procesu cięcia wodą. Zapewnia ono dokładność i precyzję podczas wykonywanej pracy. Jednakże, oprócz rodzaju garnetu, ważnym czynnikiem wpływającym na jakość cięcia jest jego ziarnistość. W zależności od materiału, który ma być cięty, należy wybrać odpowiednią ziarnistość, która zapewni najlepsze rezultaty. Ziarnistość to nic innego, jak oznaczenie rozmiaru ziaren garnetu, które są używane do cięcia. Im mniejsza ziarnistość, tym drobniejsze ziarna i tym bardziej gładkie będzie cięcie. W przypadku większych ziaren, cięcie będzie bardziej szorstkie. Odpowiedni dobór ziarnistości garnetu ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pożądanego efektu cięcia. 

Jak wybrać ziarnistość garnetu?

Warto wiedzieć, że ziarnistość garnetu powinna być dobrana w zależności od ciętego materiału. Oznacza to, że im twardszy materiał, tym mniejsza powinna być ziarnistość garnetu. Dla przykładu, cięcie kamienia wymaga innej ziarnistości garnetu niż cięcie stali. Ziarnistość ścierniwa ma znaczenie dla jakości wykonanej pracy. Im mniejsza ziarnistość, tym dokładniejsze i bardziej precyzyjne będzie cięcie. Zaznaczymy jednak, że będzie się to wiązało z większą ilością czasu poświęconą na wykonanie tej czynności. Dla cięcia o grubości kilku milimetrów, zaleca się wybór garnetu o średniej ziarnistości, który umożliwi szybszą pracę, zachowując jednocześnie odpowiednią jakość cięcia.

Jaką ziarnistość garnetu posiadamy w naszej ofercie? 

Osobom, które są zainteresowane zakupem garnetu, oferujemy trzy jego rodzaje, sklasyfikowane według ziarnistości:

 • garnet mesh 30/60przeznaczony jest do usuwania powłok, usuwania rdzy oraz kamienia na metalowych powierzchniach, czyszczenia rur (wewnątrz i na zewnątrz), usuwania uporczywych zabrudzeń, czyszczenia elewacji.
 • garnet mesh 80 – jest to zdecydowanie najpopularniejsza gradacja stosowana do cięcia wodą,
 • garnet mesh 120 – umożliwia delikatne i precyzyjne cięcie. Odpowiedni do cięcia wymagających materiałów, które podczas obróbki są narażone na pęknięcie.

Oferujemy jedynie produkty sprawdzonej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania garnetu, który będzie idealny do planowanych prac. 

CO NAS WYRÓŻNIA?

CERTYFIKAT JAKOŚCI

Naturalne bezpieczne dla środowiska surowce, które z 97-98% składają się z granatu, pozostałe 2-3% to ilmenit, cyrkon i kwarc.

DOSTĘPNOŚĆ OD RĘKI

Ponad 1000 ton ścierniwa zawsze dostępne na magazynach, dzięki czemu możemy zapewnić stałą dostępność.

FACHOWE DORADZTWO

Fachowa pomoc w doborze odpowiedniego materiału. Bez względu na typ garnetu oraz jego specyfikację – znamy się na każdym rodzaju.

ZAUFANY DOSTAWCA

Towar wysyłamy bezpośrednim transportem z magazynów producentów/dostawców z którymi współpracujemy, dlatego czas realizacji jest błyskawiczny.

ATRAKCYJNE CENY

Współpracujemy wyłącznie z producentami garnetu, dlatego nasza jakość jest wyróżniająco wysoka, a ceny wyjątkowo konkurencyjne.

ROZMIAR ZIARNA - JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWY?

 • Największy rozmiar ziaren
 • Filtracja wody w oczyszczalniach
 • Czyszczenie zbiorników / rurociągów
 • Malowanie przemysłowe
 • Remonty statków
 • Remonty mostów
 • Średnia, uniwersalna gradacja
 • Malowanie powierzchni stalowych i aluminiowych
 • Piaskowanie
 • Malowanie dróg
 • Średnia, uniwersalna gradacja
 • To nasza najpopularniejsza gradacja do cięcia strumieniem wody
 • To właściwe rozwiązanie, gdy ważne są zarówno szybsze cięcie, jak i gładka krawędź
 • Zapewnia idealną równowagę między prędkością i precyzją cięcia
 • Drobny rozmiar ziaren pozwala na dokładne i delikatne cięcie oraz delikatne piaskowanie
 • Zazwyczaj stosowane do cięcia wyjątkowo kruchych materiałów
 • Jednocześnie zapewnia precyzję i gładką krawędź wysokiej jakości cięcia
 • Niższa prędkość cięcia

JAKI TYP GARNETU WYBRAĆ?

W TYM CELU SKONTAKTU SIĘ Z NAMI!